Tuesday, October 22, 2019
Blog Faqe 4
Sporti i bashkon të gjithë. Të shumtë janë ata që duan t’i ndjekin nga stadiumi ndeshjet e kampionatit Botëror,po jo të gjithë mund të sigurojnë biletë. Një moment i pazakontë është kapur jashtë stadiumit kur luhej ndeshja Egjipt-Uruguai. Tifozët meksikanë dhe...
Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandar Vulin ka vazhduar me teoritë e tij për zgjidhjen e problemeve Kosovë-Serbi. Edhe një herë ai e ka përmendur mundësinë për ndarjen e Kosovës. Sipas Vulinit, një zgjidhje e tillë do ta pengonte krijimin...
Nuk njoh asnjë person të vetëm (përveç meje kuptohet) që e ka menduar Kosovën si destinacion udhëtimi. Megjithatë ky shtet i vogël në zemër të Ballkanit , larg rrugëve klasike turistike, ka kaq shumë për të ofruar për vizitorët...
Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ thotë se pas 28 qershorit dhe “fshirjes së bastardëve që po drejtojnë Shqipërinë”, kënga që do të dëgjohet kudo që jetojnë shqiptarët është “Pse jemi të ndarë”, e cila ashtu si...
Disa nga vizitorët e pishinës së gërmisë kanë hall tjetër. Dikush po frikësohet nga ky vend, për shkak të gojëdhënave se aty mund të ketë varreza. Këso lloj gjërash thuhen e besohen edhe për një tjetër vend. Megjithatë, mbesin në...
Rita Ora pasi që po vazhdon rrugëtimin e saj të pandalshëm muzikor në Neë York, qëndrimi për orë të tërë në udhëtim e ka bërë që të reflektoj mbi prejardhjen e saj dhe të shpalos emocionet e saj se...
“Një person e pyeti një njeri të urtë : Si të dal nga rrethi vicioz i përditshmërisë së zbrazët ku nuk kam as dashuri dhe as lumturi? Njeriu i urtë i tha: Mund të dalësh vetëm në vendin ku takohet...
Lajme të mira për të gjithë të apasionuarit e librave: një studim i ri ka zbuluar se ata që lexojnë të paktën 30 minuta çdo ditë, kanë më shumë gjasa për të gëzuar një jetë më të gjatë. Bazuar në...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se sonte ka ndërruar jetë babai i tij. Hilmi Haradinaj ka kohë që është shtruar në spital për shkak të një sëmundje të rëndë, shkruan Indeksonline. Varrimi i tij do të bëhet të hënën,...

EDITOR PICKS