Tuesday, October 22, 2019
Blog Faqe 2
Po bëhen gati 2 muaj nga vdekja e legjendës Fadil Vokrri. Por emri i mirë që ai la dhe kontributi për integrimin e futbollit të Kosovës në arenën ndërkombëtare ka bërë që ai të kujtohet me respekt nga shumë tifozë,...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj njihet si lider që është natyral në paraqitjet e tij në publik. Ai kudo që shkon ndalet dhe flet me të gjithë, madje edhe më fëmijë. Njëjtë ka ndodh edhe sot në Lipjan kur ishte...
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur disa pamje të mrekullueshme nga vendi ynë për të uruar një fundjavë të qetë për ndjekësit e tij në rrjetet sociale.   Në një postim në Facebook, Rama publikon videon e agjencisë ndërkombëtare, në të cilën...
Tashmë edhe në Prishtinë gratë po vozisin autobusët. Nëpër rrugët e qytetit të Prishtinës nuk është parë asnjëherë ndonjë grua duke vozitur autobusët, deri më tash. Linja e autobusëve 3A, që shkon nga Lagjja e Kodrës së Trimave deri në Matin...
Derisa në Zvicër po diskutohet nëse Xherdan Shqiri dhe Granit Xhaka kanë të drejtë dhe a janë vetëm gjysmë zviceranë, serbët e shtetit helvetik ndihet të lënë mënjan në këtë vend. Në një letër të hapur, atë kërkojnë që yjet...
Mesnatën e kaluar vendi ynë u përfshi nga një stuhi e madhe, e cila u shoqërua me rrebeshe dhe vetëtima. Të dhënat e mbledhura nga stacionet që monitorojnë vetëtimat informuan se Shqipëria nuk ka qenë e vetmja me intensitet të...
Nazmi Bajra edhe pas gati 30 vjetwsh e ka të freskët ngjarjen tragjike të helmimit të nxënësve kosovarë në pranverën e vitit 1990, pjesë e së cilës ishte edhe vetë ai. Ai kujton momentin kur uji kishte mbuluar këtë hapësirë...
Nëse llogarisim pagat e futbollistëve për minut, lindin shuma utopike. Nuk është cudi që ata mund të përballojnë blerjen e një super makine brenda disa minutave lojë. Gazeta zviceran Blick ka bërë disa përllogaritje të katër yjeve të futbollit si...
Që nga sot, Prishtinës iu shtua qendra ekskluzive tregtare brenda qytetit. Royal Mall, hap dyert me disa nga brendet më të njohura ndërkombëtarisht, dhe tani konsumatorët nuk do kenë nevojë të dalin jashtë Kosovës për të bërë shopping. “Royal Mall...
Edhe po të ishin planifikuar më herët, nuk do të dukeshin më të bukura imazhet e publikuara më poshtë që janë shkrepur në momentin dhe vendin e duhur. Fotografitë e shkrepura në vende të ndryshme të botës, shfaqin momente para...

EDITOR PICKS